szlaki i trasy na wybrzeżu

Ceredigion Coast Path


Polecamy:

 

W poszukiwaniu “Zielonego Mostu”W poszukiwaniu “Zielonego Mostu” – Ukochana przez fotografów wyjątkowo przystojna formacja skalna zwana z niejasnych przyczyn Green Bridge, czyli Zielony Most, znajduje się na południu hrabstwa Pembrokeshire, niedaleko miejscowości Castlemartin.


1 dzień w południowym Pembrokeshire1 dzień w południowym Pembrokeshire – nieprzesadnie wymagająca propozycja dla miłośników otwartych przestrzeni, bezkresnej tafli oceanu, dramatycznej linii brzegowej i dzikiej przyrody.Wybrzeże Cardigan [cz.1] – od Mwnt do CwmtuduWybrzeże Cardigan [cz.1] – od Mwnt do Cwmtudu – Pierwsza część wycieczki wzdłuż Ceredigion Coast Path to przede wszystkim maleńkie osady w odciętych od świata zatokach i zaciszne plaże kryjące się w cieniu majestatycznych klifów.


Wybrzeże Cardigan [cz.2] – New Quay i AberaeronWybrzeże Cardigan [cz.2] – New Quay i Aberaeron – Kolejne przystanki na szlaku Ceredigion Coast Path – New Quay i Aberaeron – to malownicze i tętniące życiem miasteczka, w których łatwo zapomnieć o codziennych problemach.


Królowa brytyjskich plażKrólowa brytyjskich plaż – Majestatyczna Rhossili nieustannie bryluje w rankingach turystycznych. W 2010 roku została nawet uznana za najpiękniejszą plażę w całej Wielkiej Brytanii. I naprawdę trudno się temu dziwić! Znajduje się w zachodniej części półwyspu Gower.

Three Cliffs BayZatoka Trzech Klifów – Three Cliffs Bay, to jedno z najbardziej charakterystycznych i znanych miejsc w Walii, z racji swojej malowniczości bardzo popularne tak wśród spacerowiczów, jak i fotografów. Do wytropienia niedaleko od Swansea.


Culver HoleKreatywny transfer dóbr w Port Eynon – Czyli o dziupli przemytniczej sprytnie ulokowanej w klifie.

Wędrówka z megalitamiWędrówka z megalitami – Wszystko co powinien zawierać dobry, walijski trek: majestatyczne góry, malownicze wydmy, kamienna twierdza i więcej niż szczypta prehistorii.

Advertisement

Twoim zdaniem

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Twój przewodnik po Walii i angielsko-walijskim Pograniczu

%d bloggers like this: