Monmouthshire

Zamek Raglan

Monmouthshire – Sir Fynwy

Pograniczne hrabstwo naszpikowane pamiątkami po burzliwych latach podboju Walii. Trochę niezdecydowane gdzie ma bliżej… Choć dziś trochę trudno w to uwierzyć, do reformy terytorialnej w 1974 roku, Monmouthshire nie było nawet częścią Walii. Na mapach najczęściej zaznaczano “Wales and Monmouthshire”. Przy “włączaniu” hrabstwa w skład Walii nie obyło się bez protestów, ale sądząc po ilości biało-zielonych flag z czerwonym smokiem, powiewających nie tylko na gmachach publicznych, ale i w oknach domów, mieszkańcy pogodzili się z losem.

Polecamy:

The Three Castles – GrosmontThe Three Castles - Grosmont – Najbardziej “dworski” z Trzech Zamków, a przyklejone do niego dawne miasteczko, to jedno z urokliwszych miejsc na Pograniczu.The Three Castles – Skenfrith The Three Castles – Skenfrith – Zamek w Skenfrith – drugi z “trójki” – być może nie imponuje potęgą ani rozmachem, ale jest świetnym przykładem przedostatniego szczebla w drabinie zamkowej ewolucji, na szczycie której znajdują się majestatyczne twierdze Północnej Walii.

The Three Castles – White CastleThe Three Castles – White Castle – Największy i najlepiej zachowany z całej “trójki”, w przeciwieństwie do Grosmont i Skenfrith, stoi samotnie na wzgórzu, z którego rozciągają się widoki na dolinę rzeki Usk, świętą górę Skirrid, a w ładny dzień nawet na odległe szczyty Parku Narodowego Brecon Beacons.

Twoim zdaniem

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s