Herefordshire

HerefordshireHerefordshire

 

 

Polecamy:

Arthur’s StoneArthur’s Stone – czyli Kamień Artura, to neolityczny grobowiec liczący sobie około pięciu tysięcy lat. Dość niepozorną budowlę wznieśli prawdopodobnie koczownicy, sezonowo wypasający swe stada na zboczach Złotej Doliny. Ze wzgórza, na którym stoi rozciągają się fantastyczne widoki na Golden Valley i Black Mountains!

Romański klejnot HerefordshireRomański klejnot Herefordshire – Wiejski kościół w Kilpeck, który w niemal niezmienionym stanie przetrwał prawie tysiąc lat!
Great Malvern i wzgórza The MalvernsGreat Malvern i wzgórza The Malverns – Położone na pograniczu trzech angielskich hrabstw: Herefordshire, Worcestershire i Gloucestershire, Great Malvern posiadało kiedyś status uzdrowiska. W czasach wiktoriańskich przywożono tu bladolice Angielki o kruchym zdrowiu i wystawiano je na działanie zimnego górskiego powietrza, cudownej wody ze źródła, popołudniowych herbatek i całego tego pozostałego “jesteśmy na wczasach w tych góralskich lasach opalamy się”.

Ze szklanką cydru nad średniowieczną mapąZe szklanką cydru nad średniowieczną mapą – Przez co najmniej kilkanaście stuleci istnienia, pograniczne City of Hereford zdecydowanie zapracowało sobie na spokojną starość, którą się dziś cieszy. Na pewno jeszcze nie prowincjonalna mieścina, ale też już zdecydowanie nie centrum wydarzeń. Miejscowych może trochę nudzić, ale gości wciąż potrafi zaskoczyć.

Advertisement

Twoim zdaniem

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Twój przewodnik po Walii i angielsko-walijskim Pograniczu

%d bloggers like this: