O co chodzi / autorzy

6339518859_7cbc12f147_oTurysto; oto pięć solidnych powodów, dla których powinieneś wystrzegać się Walii jak ognia.

Po pierwsze, nie poplażujesz. Walia  cieszy się sporą sympatią oceanu Atlantyckiego, który hojnie dzieli się z nią niemal każdą kroplą deszczu i każdym porywem wiatru, który nie rozbił się uprzednio o jeszcze bardziej faworyzowaną Irlandię. Jeśli więc lubisz skwierczeć na piaseczku, hodować udary i popijać drinki z parasolką przy akompaniamencie kojącego szumu palm – to nie jest miejsce dla ciebie.

Po drugie, Walia ma słabo rozbudowaną sieć luksusowych hoteli-spa i kasyn; jeśli zaś chodzi o kluby, to Walia jest zupełnie jak Ibiza, tylko bez klubów.

Po trzecie, zmęczysz się. Nikt nie wpadł na to, żeby brzegami malowniczych klifów albo krawędziami łańcuchów górskich puścić autostradę, albo jeszcze lepiej, długi taśmociąg z leżakami. Kompletny brak pomyślunku.

Po czwarte, bardzo prawdopodobne, że w wielu miejscach będziesz sam jak palec, co sprawi, że będziesz zmuszony zamyślać się nad istotą rzeczy, łączyć z naturą i zaglądać w głąb siebie. Odstąp, szatanie.

Po piąte, szanse spotkania tzw. celebrytów w Walii są znikome. Niewybaczalne.

No dobrze.

Tak sobie troszkę żartujemy, bo tacy już weseli jesteśmy. Poważniej zaś, ignorowana przez trendy masowej turystyki na świecie Walia to fantastyczna kombinacja pięknych krajobrazów i małomiasteczkowej architektury; to raj dla fotografów przyrody, rowerzystów i piechurów. Poznaliśmy ten kraj dość dobrze, chociaż jeszcze wiele tego poznawania przed nami, i możemy powiedzieć, że tak, powoli Walia staje się dla nas starą dobrą przyjaciółką. Teraz chcemy podzielić się tą przyjaźnią z resztą świata, zwłaszcza tą jego częścią, która już tu jest, ale jeszcze nie wie, co ma na wyciągnięcie ręki.

 wales3Wszystkie rekomendacje na tej stronie opierają się na naszych doświadczeniach.
.

Rozgość się. Skorzystaj. Podaj dalej.

__________

O autorach:

10818337_10152557694582747_3847374558495819577_oMarcin – mieszkaniec sympatycznego przygranicznego miasta Hereford, wielbiciel prehistorycznych kamieni, podróży, zwłaszcza w dzikie ostępy oraz muzyki świata. Nie lubi szpinaku. Perfekcjonista; gdyby mu się tak chciało jak mu się nie chce, już dawno wydałby 6 bestsellerowych przewodników po świecie. Pisze m.in. dla Kolumbera.

1396723_654656247901970_258373208_oAnna – mieszka w południowej Walii i ma w życiu dwa marzenia, pierwsze to podróżować, a drugie to podróżować. Konsekwentnie realizuje oba, chociaż na skalę znacznie mniejszą niż by chciała. Marzy o wygraniu w totka i pójściu w świat na trzy lata. Lubi szpinak. Prowadzi blog ‘Anna w Walii‘.

.

Witryna Smok Walijski jest naszą własnością i efektem wytężonej pracy, często zarwanych nocy i bezinteresownego oddania sprawie. Dlatego prosimy nie kopiować zawartych w niej tekstów ani zdjęć bez uprzedniego zapytania lub podania źródła. Dziękujemy za zrozumienie.
Od czasu do czasu możesz zobaczyć na tej stronie reklamy. Są umieszczane tam przez wordpress, który jest hostem i właścicielem szablonu strony; nie mają z nami nic wspólnego i niestety nic nie możemy z nimi w tej chwili zrobić. To cena którą płacimy za darmowy serwis.
Advertisement

3 thoughts on “O co chodzi / autorzy”

Twoim zdaniem

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Twój przewodnik po Walii i angielsko-walijskim Pograniczu

%d bloggers like this: