Carmarthenshire

Panorama CarmarthenshireCarmarthenshire – Sir Gaerfyrddin

Hrabstwo Carmarthenshire cieszy się opinią “ogrodu Walii”. Ta malownicza i żyzna kraina znajduje się na styku południowej, zachodniej i środkowej Walii, a jej największymi miastami są Llanelli [chlanechli] i Carmarthen [kamaden]. W Carmarthenshire nie miasta są jednak najważniejsze, to nie one stanowią o uroku hrabstwa. Malownicze meandrujące rzeki (rzadkość w Walii), otwarte zielone przestrzenie, malownicze ruiny zamków i liczne ogrody, wszystko to razem dodaje hrabstwu romantycznej otoczki i zachęca do eksploracji i relaksu na świeżym powietrzu.

 

Na terenie Carmarthenshire znajduje się zachodni fragment Parku Narodowego Brecon Beacons.

Polecamy:

National Botanic Gardens of WalesNational Botanic Gardens of Wales – Spektakularny ogród botaniczny w sercu malowniczego Carmarthenshire. Na jego zwiedzanie warto zarezerwować sobie cały dzień. A najlepiej cztery. Po jednym o każdej porze roku.


1 dzień w Carmarthenshire1 dzień w Carmarthenshire – Ogrody Aberglasney, ruiny zamku Dryslwyn i wieża Paxtona to idealna propozycja na lekką, łatwą i przyjemną, całodniową wycieczkę po malowniczym Carmarthenshire.Ci wspaniali mężczyźni na swoich żelaznych rumakachCi wspaniali mężczyźni na swoich żelaznych rumakach – Jest taka plaża w południowo-zachodniej Walii, która przyciąga nie tylko swoją niekwestionowaną urodą, ale również echem wielkich wyczynów, które znał cały świat.


Walia na 1 dzień: Laugharne, Pendine, SaundersfootWalia na 1 dzień: Laugharne, Pendine, Saundersfoot – W serii Walia na 1 dzień zapraszamy dziś na południe, na pogranicze hrabstw Pembrokeshire i Carmarthenshire. Nasza kolejna trasa na 1 dzień powiedzie przez miasteczko poety Dylana Thomasa – Laugharne, plażę Pendine i śródziemnomorski w klimacie porcik Saudersfoot.

Kamienne strażnice Black MountainKamienne strażnice Black Mountain – W kategorii romantycznych ruin, od dobrych dwustu lat, zamek Carreg Cennen ma bardzo niewielu konkurentów. Już pod koniec osiemnastego wieku zachwycali się nim pierwsi turyści, a rzesze artystów malowały i szkicowały go z każdej możliwej perspektywy.

Wkrótce:

Laugharne CastleEstuarium trzech rzek i trzy stojące na ich straży potężne zamki: Kidwelly, Laugharne i Llansteffan. Morze spotyka tu łagodne wzgórza Carmarthenshire, a codzienne pływy odsłaniają kilometry pustych plaż. Jako bonus, dom i pracownia Dylana Thomasa – narodowego poety Walii.


Advertisement

Twoim zdaniem

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Twój przewodnik po Walii i angielsko-walijskim Pograniczu

%d bloggers like this: