Wye Valley

Tintern AbbeyWye Valley – Dyffryn Gwy

 

 

Polecamy:

Tintern Abbey - perła PograniczaTintern Abbey – perła Pogranicza – Ozdoba Doliny Wye – opactwo Tintern, którego początek ginie w odmętach wczesnego średniowiecza.
Symonds Yat - perełka PograniczaSymonds Yat – perełka Pogranicza – Leżąca w dolinie rzeki Wye malownicza osada Symonds Yat, to doskonałe miejsce na całodzienny piknik. W zależności od potrzeby chwili piknik aktywny, lub przy filiżance herbaty. W obu przypadkach z doskonałymi widokami.


Nabrać lepidopterologaNabrać lepidopterologa – W Wye Valley Butterfly Zoo, w ogromnej szklarni, można z bardzo bliska zapoznać się z kilkudziesięcioma gatunkami tropikalnych motyli i ciem. Niektóre z nich, bajecznie kolorowe, mają wielkość dwóch dłoni! I lubią przysiadać na gościach…


Ze szklanką cydru nad średniowieczną mapąZe szklanką cydru nad średniowieczną mapą – Przez co najmniej kilkanaście stuleci istnienia, pograniczne City of Hereford zdecydowanie zapracowało sobie na spokojną starość, którą się dziś cieszy. Na pewno jeszcze nie prowincjonalna mieścina, ale też już zdecydowanie nie centrum wydarzeń. Miejscowych może trochę nudzić, ale gości wciąż potrafi zaskoczyć.

Advertisement

Twoim zdaniem

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Twój przewodnik po Walii i angielsko-walijskim Pograniczu

%d bloggers like this: