z innej beczki

Różne różności związane z Walią


Poradnik początkującego emigrantaPoradnik początkującego emigranta – Początki są zawsze trudne. Wyjechałeś ze wszystkiego, co znasz. Wyjechałeś z domu, z przyjaciół, ze wspólnej płaszczyzny kulturowej. Nagle otacza cię nowa rzeczywistość, często przerażająco niedostępna. Zwłaszcza jeśli nie jesteś biegły w języku. Wszyscy tak zaczynamy. Niektórzy z nas wchodzą w Nowe szybciej niż inni i świetnie się w nim odnajdują. Niektórzy nigdy…

Kiepska pogoda? Kryj się kto może!Kiepska pogoda? Kryj się kto może! – czyli co robić, kiedy ma się ochotę troszkę poobcować z naturą, a aura niekoniecznie temu sprzyja.
Parki, rezerwaty i ogrody w południowej i zachodniej WaliiParki, rezerwaty i ogrody w południowej i zachodniej Walii – Większość rezerwatów i parków jest dostępna cały rok bez ograniczeń. Zdecydowana większość życzliwie patrzy na psy. Niektóre świetnie spisują się jako miejsca piknikowe, inne mają walor wybitnie spacerowy, jeszcze inne sprzyjają obserwacji przyrody. Ogrody są zazwyczaj znakomicie utrzymane, sprzyjają spacerom zwłaszcza w porze kwitnienia i najczęściej posiadają kafejki z czymś smacznym na ząb.

Czas dzwonkówCzas dzwonków – (…) dla lepszego efektu bluebells lubią występować grupowo, płożąc się efektownymi dywanami na tle młodej wiosennej zieleni. Warto się porozglądać w okolicznych lasach, bo taki widok zachwyca i zostaje w pamięci na długo.


Witajcie w Rhosllannerchrugog, czyli o potędze walijskich nazw miejscowościWitajcie w Rhosllannerchrugog, czyli o potędze walijskich nazw miejscowości – Kto nie chciałby mieszkać w wioseczkach o malowniczych nazwach Llanvihangel Crucornau, Llandewi Skirrid, Llangatwg Feibion Afel, Swyddffynnon lub Rhosllannerchrugog? Wystarczy pomyśleć o radości podawania adresu rodzinie w Polsce!

Ławka Z Widokiem [galeria]Ławka Z Widokiem [galeria] – Walia to prawdziwe mocarstwo wśród posiadaczy Ławek z Widokiem. Wiedzieliśmy to od zawsze, ale teraz mamy niepodważalne dowody…Obserwujemy nocne niebo w WaliiObserwujemy nocne niebo w Walii – Bardzo praktyczny i bogaty zestaw porad dla wszystkich, którzy nie mogą czasem spać i lubią wpatrywać się w gwiazdy. Napisane, sfotografowane i podrzucone przez smoczego czytelnika – Piotrka Nowaka.

Advertisement

Twoim zdaniem

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Twój przewodnik po Walii i angielsko-walijskim Pograniczu

%d bloggers like this: