Pembrokeshire

Green Bridge of Wales

Pembrokeshire – Sir Benfro

Pokrywające większość zachodniej Walii Pembrokeshire to raj dla miłośników klifów i rozległych plaż  (część południowa) wcsministriesorgoraz małych uroczych portów z kolorowymi kutrami (część północna). To fragment Walii szczodrze obdarzony interesującymi miejscami do odwiedzenia. Jest domem dla parku narodowego – Pembrokeshire Coast National Park; najmniejszego city w Wielkiej Brytanii – St. David’s (1800 mieszkańców) i najpopularniejszego walijskiego kurortu, Tenby. Można tu podglądać delfiny, zanocować na dzikiej wyspie, przespacerować się ogromną dziką plażą, obejrzeć kapliczkę mnicha wbudowaną w klif, zadumać się przy neolitycznym grobowcu, wdrapać się na zamek, powspinać się na łagodne górskie grzbiety. Przede wszystkim można jednak podarować sobie chwilę ciszy i odosobnienia w przepięknych okolicznościach przyrody.

Dodatkowa “atrakcja”: część południowego Pembrokeshire wykorzystywana jest przez armię jako poligon i w związku z tym dojazd do niektórych pasów wybrzeża może być czasem ograniczony. Więcej informacji w pierwszym linku pod spodem.

Polecamy:

W poszukiwaniu “Zielonego Mostu”W poszukiwaniu “Zielonego Mostu”Green Bridge of Wales to fantastyczna formacja klifowa. Miejsce szczególnej urody ukochane przez fotografów.
Idealny weekend w Mynydd PreseliIdealny weekend w Mynydd Preseli – Pasmo niewysokich ale niezwykle malowniczych wzgórz w Pembrokeshire. Dla wędrowców, rowerzystów, kampingowiczów i poszukiwaczy ciszy i spokoju.

.

1 dzień w południowym Pembrokeshire

1 dzień w południowym Pembrokeshire nieprzesadnie wymagająca propozycja dla miłośników otwartych przestrzeni, bezkresnej tafli oceanu, dramatycznej linii brzegowej i dzikiej przyrody.Białe Piaski i Błękitna LagunaBiałe Piaski i Błękitna Laguna – Takie ładne nazwy można spotkać na samym koniuszku walijskiego “buta” w zachodnim Pembrokeshire. Poszukiwacze spokoju, przestrzeni i dzikiej przyrody będą usatysfakcjonowani: to miejsce z jedynie minimalnym wpływem cywilizacji. Wielbiciele postindustrialu również nie będą zawiedzeni.

Advertisement

Twoim zdaniem

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Twój przewodnik po Walii i angielsko-walijskim Pograniczu

%d bloggers like this: